Jurupa Adult Soccer League Schedule and Matchup Results
Monday Women's 40 Spring 2019
Jan 21 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 1 Blast 3:1 Sugar Skulls POM: Maria Bunch/Angela Germanos
7 p.m. 2 Still Standing JASL 0:0 Golden Girls POM: Jessica Martinez/Martina Aguilar
9 p.m. 5 Paddys Girls 40 1:1 Wicked POM: Socorro Gonzalez/Theresa Avila
 
Jan 28 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 1 Sugar Skulls 3:0 Wicked POM: Yani Ruiz/Debbie Van Immelen
7 p.m. 2 Still Standing JASL 0:0 Paddys Girls 40 POM: Jodi Parker/Linda Guillen
9 p.m. 1 Blast 6:1 Golden Girls POM: Stacy McCauley/Azucena Benitez
 
Feb 4 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 1 Blast 7:2 Wicked POM: Jennifer Anderson/Shannon Swims
7 p.m. 2 Golden Girls 2:1 Paddys Girls 40 POM: Azucena Benitez/Susan Porras
9 p.m. 4 Sugar Skulls 3:0 Still Standing JASL POM: Kristin Renken/Marla O'Hara
 
Feb 11 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 1 Golden Girls 1:4 Sugar Skulls POM: Lori Hajj/Amy Braeger
7 p.m. 2 Blast 5:2 Paddys Girls 40 POM: Jennifer Anderson/Socorro Gonzalez
9 p.m. 2 Wicked 2:1 Still Standing JASL POM: Laila Gomulka/Jen Parker Lopez
 
Feb 18 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 1 Paddys Girls 40 0:5 Sugar Skulls POM: Tamrin Razo/Raquel Pineda
7 p.m. 2 Wicked 4:3 Golden Girls POM: Jennifer Tucci/Martina Aguilar
9 p.m. 3 Blast 5:0 Still Standing JASL POM: Stacy McCauley/Nellie Aguilar
 
Feb 25 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 1 Blast Sugar Skulls
7 p.m. 2 Still Standing JASL Golden Girls
9 p.m. 4 Paddys Girls 40 Wicked
 
Mar 4 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 1 Sugar Skulls Wicked
7 p.m. 2 Still Standing JASL Paddys Girls 40
9 p.m. 4 Blast Golden Girls
 
Mar 11 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 1 Blast Wicked
7 p.m. 2 Golden Girls Paddys Girls 40
9 p.m. 3 Sugar Skulls Still Standing JASL
 
Mar 18 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 1 Wicked Still Standing JASL
7 p.m. 2 Blast Paddys Girls 40
9 p.m. 4 Golden Girls Sugar Skulls
 
Mar 25 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 1 Blast Still Standing JASL
7 p.m. 2 Wicked Golden Girls
9 p.m. 2 Paddys Girls 40 Sugar Skulls
 
* indicates a playoff match
Monday Women's 30 Spring 2019
Jan 21 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 1 Peppers Jurupa 2:2 Sounders POM: Sam Arciniega/Debbie Van Immelen
8 p.m. 2 Star Women 2:0 So Cal Chaos POM: Maria Miranda/Katarina Kolde
8 p.m. 3 Still Standing 30 0:5 Paddy's Girls 30 POM: Roberta Rincon/Monica Casas
8 p.m. 4 Synergy 2:0 Pink Ladies POM: Christina Ascencio/Jabneel Romero
 
Jan 28 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 1 Synergy 3:0 Paddy's Girls 30 POM: Laura Meyer/Rosenda Zamora
8 p.m. 2 So Cal Chaos 0:5 Sounders POM: Christina Morgan/Silvia Morales
8 p.m. 3 Peppers Jurupa 0:0 Still Standing 30 POM: Reyna Benoit/Jodi Parker
8 p.m. 4 Star Women 1:3 Pink Ladies POM: Sonia Hernandez/Dede Moulton
 
Feb 4 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 1 Synergy 7:2 Peppers Jurupa POM: Monica Acosta/Brenda Stone
8 p.m. 2 So Cal Chaos 4:1 Still Standing 30 POM: Siobhan Lopez/Jessica Martinez
8 p.m. 3 Pink Ladies 3:3 Paddy's Girls 30 POM: Rachel Moulton/Camrie Tauaese
8 p.m. 4 Star Women 0:3 Sounders Star Women forfeit
 
Feb 11 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 1 Pink Ladies 1:0 Peppers Jurupa POM: Lucy Cruz/Sam Arciniega
8 p.m. 2 So Cal Chaos 0:5 Synergy POM: Simone Kolde/Joanna Salmon
8 p.m. 3 Star Women 1:6 Paddy's Girls 30 POM: Nancy Garcia/Rosenda Zamora
8 p.m. 4 Sounders 5:1 Still Standing 30 POM: Lauren Chamberlin/Roberta Rincon
 
Feb 18 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 1 Paddy's Girls 30 4:3 Peppers Jurupa POM: Thelma Heatlie/Michelle McWaters
8 p.m. 2 Pink Ladies 4:0 So Cal Chaos POM: Jabneel Romero/Georgia Pallas
8 p.m. 3 Star Women 3:3 Still Standing 30 POM: Maria Miranda/Jodi Parker
8 p.m. 4 Sounders 1:3 Synergy POM: Lauren Chamberlin/Joanna Salmon
 
Feb 25 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 1 Still Standing 30 Synergy
8 p.m. 2 Paddy's Girls 30 So Cal Chaos
8 p.m. 3 Star Women Peppers Jurupa
8 p.m. 4 Sounders Pink Ladies
 
Mar 4 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 1 Paddy's Girls 30 Sounders
8 p.m. 2 Peppers Jurupa So Cal Chaos
8 p.m. 3 Star Women Synergy
8 p.m. 4 Still Standing 30 Pink Ladies
 
Mar 11 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 1 Peppers Jurupa Sounders
8 p.m. 2 Star Women So Cal Chaos
8 p.m. 3 Synergy Pink Ladies
8 p.m. 4 Still Standing 30 Paddy's Girls 30
 
Mar 18 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 1 Peppers Jurupa Still Standing 30
8 p.m. 2 So Cal Chaos Sounders
8 p.m. 3 Synergy Paddy's Girls 30
8 p.m. 4 Star Women Pink Ladies
 
Mar 25 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m.* 1 Synergy Peppers Jurupa Quarterfinals: TBA
8 p.m.* 2 Star Women Sounders Quarterfinals: TBA
8 p.m.* 3 So Cal Chaos Still Standing 30 Quarterfinals: TBA
8 p.m.* 4 Pink Ladies Paddy's Girls 30 Quarterfinals: TBA
 
* indicates a playoff match
Monday Coed Over 30 Spring 2019
Jan 21 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 1 Monday Night Futbal 3:6 Guns n Roses 30 POM: Carrie Magana/Adam Kirk
9 p.m. 2 San Lorenzo 30 2:7 UFC POM: Ricardo Gutierrez/Melissa Chacon
9 p.m. 3 Dream Team 30 4:0 Life's a Pitch! POM: Laura Meyer/Martin Martinez
9 p.m. 4 Turf Kickers 0:3 Clash 30 POM: Gabe Gutierrez
 
Jan 28 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 5 San Lorenzo 30 0:4 Guns n Roses 30 POM: Ricardo Gutierrez/Aaron Huntington
9 p.m. 2 Dream Team 30 2:1 UFC POM: Laura Meyer/Jose Galvin
9 p.m. 3 San Lorenzo 30 1:3 Monday Night Futbal POM: Alejandra Sanchez/Gregg Milhaupt
9 p.m. 4 Life's a Pitch! 0:5 Clash 30 POM: Gerson Sosa/Jessica Perez
 
Feb 4 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 San Lorenzo 30 BYE WEEK - NO GAME! (MonCoed30)
9 p.m. 1 Life's a Pitch! 3:1 Monday Night Futbal POM: Christine Hart/David Magana
9 p.m. 2 UFC 6:7 Guns n Roses 30 POM: Georgia Pallas/Jessica Fenner
9 p.m. 3 Dream Team 30 5:0 Clash 30 POM: Laura Meyer/Saleh Ben Harri
 
Feb 10 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 5 UFC 3:0 Corajudos FC
 
Feb 11 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 1 Life's a Pitch! 3:3 San Lorenzo 30 POM: Christine Hart/Marco Balcazar
9 p.m. 3 Clash 30 6:1 Monday Night Futbal POM: Enrique Lopez/Gregg Milhaupt
9 p.m. 4 Dream Team 30 5:1 Guns n Roses 30 POM: Robert Ayala/Patrick Bueno
 
Feb 18 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 Guns n Roses 30 BYE WEEK - NO GAME! (MonCoed30)
9 p.m. 1 Clash 30 2:3 San Lorenzo 30 POM: Tsubasa Kishi/Clemente Patino
9 p.m. 2 UFC 8:3 Life's a Pitch! POM: Monica Casas/Selena Vizcarra
9 p.m. 4 Dream Team 30 6:1 Monday Night Futbal POM: Laura Meyer/Gregg Milhaupt
 
Feb 25 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 Dream Team 30 BYE WEEK - NO GAME! (MonCoed30)
9 p.m. 1 Monday Night Futbal San Lorenzo 30
9 p.m. 2 Clash 30 UFC
9 p.m. 3 Guns n Roses 30 Life's a Pitch!
 
Mar 4 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 BYE WEEK - NO GAME! (MonCoed30) Life's a Pitch!
9 p.m. 1 Guns n Roses 30 Clash 30
9 p.m. 2 Monday Night Futbal UFC
9 p.m. 3 Dream Team 30 San Lorenzo 30
 
Mar 11 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 BYE WEEK - NO GAME! (MonCoed30) Clash 30
9 p.m. 1 Monday Night Futbal Guns n Roses 30
9 p.m. 2 San Lorenzo 30 UFC
9 p.m. 4 Dream Team 30 Life's a Pitch!
 
Mar 18 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 BYE WEEK - NO GAME! (MonCoed30) Monday Night Futbal
9 p.m. 1 Life's a Pitch! Clash 30
9 p.m. 2 Dream Team 30 UFC
9 p.m. 3 San Lorenzo 30 Guns n Roses 30
 
Mar 25 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 San Lorenzo 30 BYE WEEK - NO GAME! (MonCoed30)
9 p.m. 1 Life's a Pitch! Monday Night Futbal
9 p.m. 3 UFC Guns n Roses 30
9 p.m. 4 Dream Team 30 Clash 30
 
Apr 1 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 UFC BYE WEEK - NO GAME! (MonCoed30)
9 p.m. 1 Clash 30 Monday Night Futbal
9 p.m. 2 Life's a Pitch! San Lorenzo 30
9 p.m. 3 Dream Team 30 Guns n Roses 30
 
* indicates a playoff match
Tuesday Men's 30 Spring 2019
Jan 21 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Dortmund FC 0:0 Club de Cuervos 30
 
Jan 22 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 Jurupa30 BYE - NO GAME! BYE - NO GAME!
8 p.m. 4 Patas De Oro 0:3 Jonny's Boys POM: Luis Escamilla/Jonathan Miller
9 p.m. 3 Man Chest Hair United 0:5 Horse Shit Soccer Players POM: Luis Gutierrez/Jonathan Garcia
9 p.m. 4 Juventus 30 1:4 FC USA POM: Emmanuel Moreno-Sanchez/Wilbert Perez
 
Jan 29 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 Man Chest Hair United BYE - NO GAME! BYE - NO GAME!
8 p.m. 3 Jonny's Boys 4:0 Jurupa30 POM: Leo Perez/Angel Sanchez
8 p.m. 4 Club de Cuervos 30 4:2 Patas De Oro POM: Atef BenRabeh/Francisco Garcia
9 p.m. 3 FC USA 3:1 Dortmund FC POM: Stephan Besel/Russell Bale
9 p.m. 4 Horse Shit Soccer Players 0:3 Juventus 30 Horseshit forfeits
 
Feb 5 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 BYE - NO GAME! Patas De Oro BYE - NO GAME!
8 p.m. 3 Jonny's Boys 0:0 Dortmund FC POM: Leo Perez/Anthony Smith
8 p.m. 4 Man Chest Hair United 3:1 Jurupa30 POM: Mario Arellano/Angel Sanchez
9 p.m. 4 Club de Cuervos 30 3:0 Juventus 30 Juventus forfeit
9 p.m. 3 FC USA 8:3 Horse Shit Soccer Players POM: Mike Dong/Jonathan Garcia
 
Feb 12 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 BYE - NO GAME! Juventus 30 BYE - NO GAME!
8 p.m. 3 Jonny's Boys 2:1 Horse Shit Soccer Players POM: Gerardo Lara/Stefan Veldhuis
8 p.m. 4 Man Chest Hair United 0:5 Patas De Oro POM: Ivan Martin/Luis Escamilla
9 p.m. 4 Club de Cuervos 30 3:3 FC USA POM: Carlos Tarula/Robert Lennox
9 p.m. 3 Jurupa30 2:7 Dortmund FC POM: Indridi Indridason/Ricardo Vizcaino
 
Feb 19 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 BYE - NO GAME! FC USA BYE - NO GAME!
8 p.m. 3 Man Chest Hair United 0:5 Dortmund FC POM: Ivan Martin/Ricardo Vizcaino
8 p.m. 4 Jurupa30 2:6 Horse Shit Soccer Players RedCard: Geronimo Gonzalez: 1 game suspension POM: Michael Martino/Jonathan Garcia
9 p.m. 3 Jonny's Boys 3:2 Club de Cuervos 30 POM: Tyler Cox/Atef Ben Rabeh
9 p.m. 4 Patas De Oro 7:3 Juventus 30 POM: Luis Escamilla/Antonio Hernandez
 
Feb 26 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 BYE - NO GAME! Jonny's Boys BYE - NO GAME!
8 p.m. 3 Dortmund FC Horse Shit Soccer Players
8 p.m. 4 Jurupa30 Club de Cuervos 30
9 p.m. 3 Man Chest Hair United Juventus 30
9 p.m. 4 Patas De Oro FC USA
 
Mar 5 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 Club de Cuervos 30 BYE - NO GAME! BYE - NO GAME!
8 p.m. 3 Horse Shit Soccer Players Patas De Oro
8 p.m. 4 Man Chest Hair United Jonny's Boys
9 p.m. 3 Juventus 30 Dortmund FC
9 p.m. 4 FC USA Jurupa30
 
Mar 12 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 Dortmund FC BYE - NO GAME! BYE - NO GAME!
8 p.m. 3 Horse Shit Soccer Players Club de Cuervos 30
8 p.m. 4 Patas De Oro Jurupa30
9 p.m. 4 Man Chest Hair United FC USA
9 p.m. 3 Juventus 30 Jonny's Boys
 
Mar 19 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 BYE - NO GAME! Horse Shit Soccer Players BYE - NO GAME!
8 p.m. 3 Dortmund FC Patas De Oro
8 p.m. 4 Man Chest Hair United Club de Cuervos 30
9 p.m. 3 Juventus 30 Jurupa30
9 p.m. 4 FC USA Jonny's Boys
 
Mar 26 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 Man Chest Hair United BYE - NO GAME!
8 p.m. 3 Jonny's Boys Jurupa30
8 p.m. 4 Club de Cuervos 30 Patas De Oro
9 p.m. 3 Horse Shit Soccer Players Juventus 30
9 p.m. 4 FC USA Dortmund FC
 
* indicates a playoff match
Thursday Men's Open A Spring 2019
Jan 24 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 4 Rogue Squadron 5:0 KSA
9 p.m. 5 Riverside Emperors 0:3 BARCA
9 p.m. 6 Joga Bonito 0:5 Tierra Caliente
 
Jan 31 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 4 Rogue Squadron 5:0 Joga Bonito POM: Stephan Besel/Sergio Mendez
9 p.m. 5 FC Chelsea A Div 1:5 KSA POM: Malik Mansi/Darren Altamirano
9 p.m. 6 BARCA 2:3 Tierra Caliente POM: Alex Cortez/Javier Beltran
 
Feb 7 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 4 Tierra Caliente 3:2 KSA POM: Armando Beltran/Jesus Sanchez
9 p.m. 5 Rogue Squadron 6:1 FC Chelsea A Div POM: Wilbert Perez/Bryan Chavez
9 p.m. 6 BARCA 6:2 Joga Bonito POM: Nick Joersz/Rigoberto Espinosa
 
Feb 14 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 4 Joga Bonito 3:0 FC Chelsea A Div FC Chelsea forfeit
9 p.m. 5 Rogue Squadron 3:4 Tierra Caliente POM: Robert Lennox/Gustavo Silva
9 p.m. 6 KSA 0:3 BARCA KSA forfeits
 
Feb 21 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 4 KSA Joga Bonito
9 p.m. 5 Rogue Squadron BARCA
9 p.m. 6 Tierra Caliente FC Chelsea A Div
 
Feb 28 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 4 BARCA Joga Bonito
9 p.m. 5 Rogue Squadron FC Chelsea A Div
9 p.m. 6 Tierra Caliente KSA
 
Mar 7 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 4 FC Chelsea A Div KSA
9 p.m. 5 BARCA Tierra Caliente
9 p.m. 6 Rogue Squadron Joga Bonito
 
Mar 14 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 4 Rogue Squadron KSA
9 p.m. 5 Joga Bonito Tierra Caliente
9 p.m. 6 FC Chelsea A Div BARCA
 
Mar 21 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 4 Joga Bonito FC Chelsea A Div
9 p.m. 5 KSA BARCA
9 p.m. 6 Rogue Squadron Tierra Caliente
 
Mar 28 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 4 KSA Joga Bonito
9 p.m. 5 Tierra Caliente FC Chelsea A Div
9 p.m. 6 Rogue Squadron BARCA
 
* indicates a playoff match
Thursday Men's Open B Spring 2019
Jan 24 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Manchester United FC 1:0 Riverside Emperors POM: Eric Ruta/Ivan Corona
8 p.m. 4 Balr FC 4:4 FC Charley's POM: Nick/Weston
8 p.m. 6 Villains FC 0:3 Just Win One fc Villains Forfeit
9 p.m. 3 Baticlub 0:5 Los Gallos POM: Alvaro Contreras/Alex Bilo
 
Jan 31 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 4 Manchester United FC 1:1 FC Charley's POM: Sebastian Olague/Johnny Samano
8 p.m. 6 Baticlub 1:4 Villains FC POM: Jorge Negrete/Israel Alvarez
8 p.m. 3 Balr FC 0:3 Just Win One fc Balr forfeits
9 p.m. 3 Riverside Emperors 0:5 Los Gallos POM: Rafael Vargas/Brandon Sangbarani
 
Feb 7 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Balr FC 2:5 Baticlub POM: Jorge Pacheco/Jason Rosenbery
8 p.m. 4 FC Charley's 4:1 Just Win One fc REDcards:Israel Lopez-Araiza(6monthSUSP)/Dilan Lopez(1gameSusp) POM: Sergio Gallegos/Nick Joersz
8 p.m. 6 Riverside Emperors 2:2 Villains FC POM: Adrian Sanchez/Pedro Navarro
9 p.m. 3 Manchester United FC 3:1 Los Gallos POM: Irwin Marin/Christian Bailon
 
Feb 14 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Riverside Emperors 4:0 Balr FC POM: Christian Ramirez/Jorge Santarosa
8 p.m. 4 FC Charley's 4:2 Baticlub POM: Johnny Samano/Agustin Zepeda
8 p.m. 6 Manchester United FC 1:2 Just Win One fc POM: Eric Ruta/Pedro Alejos
9 p.m. 3 Los Gallos 2:4 Villains FC POM: Juan Herrera/Jonathan Rodriguez
 
Feb 21 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Just Win One fc Baticlub
8 p.m. 4 FC Charley's Riverside Emperors
8 p.m. 6 Manchester United FC Villains FC
9 p.m. 3 Los Gallos Balr FC
 
Feb 28 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Manchester United FC Baticlub
8 p.m. 4 Just Win One fc Riverside Emperors
8 p.m. 6 Villains FC Balr FC
9 p.m. 3 Los Gallos FC Charley's
 
Mar 7 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Villains FC FC Charley's
8 p.m. 4 Manchester United FC Balr FC
8 p.m. 6 Baticlub Riverside Emperors
9 p.m. 3 Just Win One fc Los Gallos
 
Mar 14 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Balr FC FC Charley's
8 p.m. 4 Manchester United FC Riverside Emperors
8 p.m. 6 Villains FC Just Win One fc
9 p.m. 3 Baticlub Los Gallos
 
Mar 21 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Baticlub Villains FC
8 p.m. 4 Balr FC Just Win One fc
8 p.m. 6 Manchester United FC FC Charley's
9 p.m. 3 Riverside Emperors Los Gallos
 
Mar 28 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m.* 3 Manchester United FC Los Gallos Quarterfinals: TBA
8 p.m.* 4 FC Charley's Just Win One fc Quarterfinals: TBA
8 p.m.* 6 Balr FC Baticlub Quarterfinals: TBA
9 p.m.* 3 Riverside Emperors Villains FC Quarterfinals: TBA
 
* indicates a playoff match
Thursday Men's Open B2 Spring 2019
Jan 24 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 5 Chelsea B2 div 2:4 Scooby Doo Crew POM: Alvaro Mendoza/Abdul Salam
9 p.m. 1 GSE 0:5 Spurs POM: Randy Aguirre/Kevin Marcos
9 p.m. 2 Roma FC 2:0 Club de Cuervos POM: Jesse Valenzuela/Martin Munoz
 
Jan 31 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 5 Chelsea B2 div 1:5 Colton FC POM: Jonathan Bizarro/Alejandro Fragoso
9 p.m. 1 Scooby Doo Crew 0:5 Spurs POM: Carlos Sanchez/Kevin Marcos
9 p.m. 2 Roma FC 5:4 GSE POM: Alberto Vargas/Amixer Canizales
 
Feb 7 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 2 Colton FC 1:0 Scooby Doo Crew POM: Rodrigo Aguirre/Oscar Hernandez
8 p.m. 5 Club de Cuervos 0:3 GSE POM: Martin Munoz/Randy Aguirre
9 p.m. 1 Baticlub 2.0 1:3 Roma FC POM: Jason Rosenbery/Joey Ramos
9 p.m. 2 Chelsea B2 div 1:4 Spurs POM: Alvaro Mendoza/Armando Juarez
 
Feb 14 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 5 Club de Cuervos 5:0 Scooby Doo Crew POM: John Estrada/Abdul-Salam Aderounmu
8 p.m. 2 Colton FC 3:0 GSE GSE forfeit
9 p.m. 1 Chelsea B2 div 3:0 Baticlub 2.0 Baticlub 2.0 forfeit
9 p.m. 2 Spurs 2:1 Roma FC POM: Jonathan Mendiola/Jose Platero
 
Feb 21 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 5 GSE Scooby Doo Crew
8 p.m. 2 Colton FC Club de Cuervos
9 p.m. 1 Chelsea B2 div Roma FC
9 p.m. 2 Spurs Baticlub 2.0
 
Feb 28 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 5 Chelsea B2 div Scooby Doo Crew
8 p.m. 2 Colton FC Roma FC
9 p.m. 1 Baticlub 2.0 Club de Cuervos
9 p.m. 2 GSE Spurs
 
Mar 7 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 5 Chelsea B2 div Club de Cuervos
8 p.m. 2 Colton FC Spurs
9 p.m. 1 Roma FC GSE
9 p.m. 2 Scooby Doo Crew Baticlub 2.0
 
Mar 14 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 5 Club de Cuervos Scooby Doo Crew
8 p.m. 1 Baticlub 2.0 Colton FC
8 p.m. 2 Chelsea B2 div GSE
9 p.m. 1 Spurs Roma FC
9 p.m. 2 Club de Cuervos Colton FC
 
Mar 21 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 5 Baticlub 2.0 GSE
8 p.m. 2 Colton FC Scooby Doo Crew
9 p.m. 1 Club de Cuervos Roma FC
9 p.m. 2 Chelsea B2 div Spurs
 
Mar 28 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m.* 5 GSE Scooby Doo Crew Quarterfinals: TBA
8 p.m.* 2 Colton FC Baticlub 2.0 Quarterfinals: TBA
9 p.m.* 1 Chelsea B2 div Roma FC Quarterfinals: TBA
9 p.m.* 2 Spurs Club de Cuervos Quarterfinals: TBA
 
* indicates a playoff match
Wed Coed A Div Spring 2019
Jan 30 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 6 LA FC 0:5 MTF POM: Alexis Cruz/Jesus Meza
8 p.m. 5 All Heart FC 5:0 Diamond FC coed POM: Lauren Fisher/Pri Barrera
9 p.m. 5 UFC 0:3 United FC POM: Luis Martinez
9 p.m. 5 Unknown FC 4:2 United SB
 
Feb 6 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 5 LA FC 1:2 All Heart FC POM: Jonathan Mendoza/Taylor DeJongh
9 p.m. 6 Unknown FC 2:3 MTF POM: Atef Ben Rabeh/Jonathan Garcia
9 p.m. 5 United FC 4:0 Diamond FC coed POM: Luis Martinez/Kurt Wilhelm
 
Feb 13 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 5 MTF 2:3 All Heart FC POM: Jonathan Santos/Andres Alcazar
9 p.m. 5 United FC 7:2 LA FC POM: Haidee Duran/Cristina Penaranda
9 p.m. 6 Unknown FC 6:1 Diamond FC coed POM: Carlos Tarula/Luis Izquierdo
 
Feb 20 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 5 Diamond FC coed 6:3 LA FC POM: Roberto Medina/Uriel Garcia
9 p.m. 6 Unknown FC 1:1 All Heart FC RedCard: Rey Corcuera-TBA POM: Danielle McGrath/Jennifer Sandoval
9 p.m. 5 MTF 2:2 United FC POM: Perri Beck/Luis Martinez
 
Feb 27 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 5 Diamond FC coed MTF
9 p.m. 6 Unknown FC LA FC
9 p.m. 5 All Heart FC United FC
 
Mar 6 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 5 All Heart FC Diamond FC coed
8 p.m. 6 LA FC MTF
9 p.m. 5 Unknown FC United FC
 
Mar 13 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 5 LA FC All Heart FC
9 p.m. 6 Unknown FC MTF
9 p.m. 5 United FC Diamond FC coed
 
Mar 20 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 5 MTF All Heart FC
9 p.m. 6 Unknown FC Diamond FC coed
9 p.m. 5 United FC LA FC
 
Mar 27 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 5 Diamond FC coed LA FC
9 p.m. 5 MTF United FC
9 p.m. 6 Unknown FC All Heart FC
 
Apr 3 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 6 Diamond FC coed MTF
8 p.m. 5 All Heart FC United FC
9 p.m. 5 Unknown FC LA FC
 
* indicates a playoff match
Wed Coed B1 Spring 2019
Jan 30 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 BYE - NO GAME! Baby Sharks
8 p.m. 3 Terminators 1:6 Tori FC POM: Martha Pestana/Mariana Madrigal
9 p.m. 3 Empire FC 1:3 Corajudos POM: Monica Santana/Gabriela Cardenas
9 p.m. 4 Wednesday Knights 5:1 The Hooligans POM: Sommer Larrabee/Lisa Teberg
9 p.m. 1 Eddie FC 6:1 MSCC United FC RedCard: Luis Sosa- SuspensionTBA. POM: Cindy Cisneros/Edgar Torres
 
Feb 6 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 BYE - NO GAME! Terminators
8 p.m. 3 Eddie FC 5:0 The Hooligans POM: Walter Herrera/Camilo Cardenas
8 p.m. 4 Wednesday Knights 1:2 Baby Sharks POM: Sommer Larrabee/Chaylin Couzens
9 p.m. 4 Empire FC 3:1 Tori FC POM: Monica Santana/Toribo Vargas
9 p.m. 3 MSCC United FC 2:3 Corajudos POM: Edgar Torres/Jose Hernandez
 
Feb 13 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 Empire FC BYE - NO GAME!
8 p.m. 6 Wednesday Knights 5:0 Terminators POM: Nick Joersz/Juan Rolando Matias
8 p.m. 3 Eddie FC 3:3 Corajudos POM: Kaitlin Anzalone/David Sanchez
8 p.m. 4 The Hooligans 3:6 Baby Sharks POM: Heather Groezinger/Chaylin Couzens
9 p.m. 4 MSCC United FC 6:4 Tori FC POM: Marissa Diaz/Edgar Vargas
 
Feb 20 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 MSCC United FC BYE - NO GAME!
8 p.m. 3 Wednesday Knights 3:1 Empire FC POM: Sommer Larrabee/Monica Santana
8 p.m. 4 Eddie FC 1:6 Baby Sharks POM: Andrea Pavez/Laura Meyer
8 p.m. 2 The Hooligans 5:4 Terminators POM: Lisa Teberg/Adrian Magana
9 p.m. 3 Corajudos 3:5 Tori FC POM: Gabriela Cardenas/Toribo Vargas
 
Feb 27 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 Corajudos BYE - NO GAME!
8 p.m. 3 Eddie FC Tori FC
8 p.m. 4 Baby Sharks Terminators
9 p.m. 3 The Hooligans Empire FC
9 p.m. 4 MSCC United FC Wednesday Knights
 
Mar 6 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 Tori FC BYE - NO GAME!
8 p.m. 3 Corajudos Wednesday Knights
8 p.m. 4 Eddie FC Terminators
8 p.m. 2 Baby Sharks Empire FC
9 p.m. 3 The Hooligans MSCC United FC
 
Mar 13 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 Eddie FC BYE - NO GAME!
8 p.m. 3 Baby Sharks MSCC United FC
8 p.m. 4 Tori FC Wednesday Knights
8 p.m. 1 Terminators Empire FC
9 p.m. 3 Corajudos The Hooligans
 
Mar 20 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 BYE - NO GAME! Wednesday Knights
8 p.m. 3 Tori FC The Hooligans
8 p.m. 4 Eddie FC Empire FC
9 p.m. 3 Terminators MSCC United FC
9 p.m. 4 Baby Sharks Corajudos
 
Mar 27 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 BYE - NO GAME! The Hooligans
8 p.m. 4 Tori FC Baby Sharks
8 p.m. 3 Eddie FC Wednesday Knights
9 p.m. 3 Empire FC MSCC United FC
9 p.m. 4 Terminators Corajudos
 
Apr 3 Field # Home Result Visitor Notes
midnight 0 BYE - NO GAME! Baby Sharks
7 p.m. 1 Wednesday Knights The Hooligans
8 p.m. 3 Terminators Tori FC
9 p.m. 3 Empire FC Corajudos
9 p.m. 4 Eddie FC MSCC United FC
 
* indicates a playoff match
Wed Coed B2 Spring 2019
Jan 30 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 4 San Lorenzo 7:3 Atletico POM: Alejandra Sanchez/Melissa Chacon
8 p.m. 2 Los Maletas 2:6 United SB POM: Alan Garcia/Aundre Sanchez
9 p.m. 1 Legend 0:2 Los Amigos POM: Andraws Youhanna/Rafael Valdivia
9 p.m. 6 Casa Blanca FC 5:0 Havoc POM: Samuel Gilbert/Zach Manago
 
Feb 6 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 2 Casa Blanca FC 6:1 San Lorenzo POM: Marisol Bravo/Graciela Frias-Calderon
8 p.m. 1 Los Maletas 3:2 Atletico POM: Javy Suarez Ayala/Laura Linares
8 p.m. 6 Los Amigos 3:7 Havoc POM: Eduardo Maya/Emily Vian
9 p.m. 1 Legend 1:5 United SB POM: Briseida Martinez/Aaliyah Allen
 
Feb 13 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 1 Los Maletas 2:7 Casa Blanca FC POM: Bernardo Ayala/Samuel Gilbert
8 p.m. 2 United SB 1:6 Atletico POM: Carlos Sanchez/Laura Linares
9 p.m. 3 Los Amigos 1:3 San Lorenzo POM: Lizbeth Santillan/Gisselle Fajardo
9 p.m. 2 Legend 3:7 Havoc POM: Hector Moroyoqui/Emily Vian
 
Feb 20 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 6 United SB 2:7 Casa Blanca FC POM: Aaliyah Allen/Samuel Gilbert
9 p.m. 4 Los Amigos 2:2 Los Maletas POM: Marilyn Nunez/Bernardo Ayala
9 p.m. 2 Havoc 1:6 San Lorenzo RedCard: Christian Perez-TBA POM: Alejandro Macias/Jose Mojarro
9 p.m. 1 Legend 0:1 Atletico POM: Jonathan Robinson/Ramiro Flores
 
Feb 27 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 1 Havoc Los Maletas
8 p.m. 6 United SB Los Amigos
9 p.m. 1 Legend San Lorenzo
9 p.m. 2 Atletico Casa Blanca FC
 
Mar 6 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 1 San Lorenzo Los Maletas
9 p.m. 4 Atletico Los Amigos
9 p.m. 2 Havoc United SB
9 p.m. 6 Legend Casa Blanca FC
 
Mar 13 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 6 San Lorenzo United SB
9 p.m. 4 Casa Blanca FC Los Amigos
9 p.m. 2 Atletico Havoc
9 p.m. 1 Legend Los Maletas
 
Mar 20 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 1 San Lorenzo Atletico
8 p.m. 6 Los Maletas United SB
9 p.m. 2 Legend Los Amigos
9 p.m. 1 Casa Blanca FC Havoc
 
Mar 27 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 2 Casa Blanca FC San Lorenzo
8 p.m. 6 Los Maletas Atletico
9 p.m. 2 Legend United SB
9 p.m. 1 Los Amigos Havoc
 
Apr 3 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 2 Los Maletas Casa Blanca FC Quarterfinals: TBA
9 p.m.* 1 Legend Havoc Quarterfinals: TBA
9 p.m.* 2 United SB Atletico Quarterfinals: TBA
9 p.m.* 6 Los Amigos San Lorenzo Quarterfinals: TBA
 
* indicates a playoff match
Wed Coed C Spring 2019
Jan 30 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 1 Purple Reign 3:1 Milan FC POM: Ashley Luna/Leopoldo Amaya
7 p.m. 2 Galacticos 1:2 ONE FC POM: Diego Rodriguez/Ivan Martin
8 p.m. 1 Turf Kickers 3:1 Cascareros POM: Reyna Benoit/William Cesena
 
Feb 6 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 1 Galacticos 2:4 Cascareros POM: Diego Rodriguez/Norma De Leon
8 p.m. 2 ONE FC 3:2 Milan FC POM: Sergio Felix/Gerson Sosa
9 p.m. 2 Turf Kickers 6:4 Purple Reign POM: Jorge Riva/Sam Arciniega
 
Feb 13 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 2 Cascareros 1:2 Purple Reign POM: David Cuba/Tim Gepford
8 p.m. 1 Galacticos 1:5 Milan FC POM: James Munoz/Aileen Serna
9 p.m. 1 ONE FC 4:4 Turf Kickers POM: Chelsea Grifka/Stephanie Oropeza
 
Feb 20 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 1 Galacticos 3:3 Purple Reign POM: Diego Zarate/Amber McCall
7 p.m. 2 Cascareros 2:3 ONE FC POM: Gilbert Chavez/Chelsea Grifka
8 p.m. 1 Milan FC 1:1 Turf Kickers POM: Jose Salazar/David Duque
 
Feb 27 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 2 Purple Reign ONE FC
8 p.m. 1 Galacticos Turf Kickers
8 p.m. 2 Milan FC Cascareros
 
Mar 6 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 2 Galacticos ONE FC
8 p.m. 1 Turf Kickers Cascareros
9 p.m. 1 Purple Reign Milan FC
 
Mar 13 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 2 Turf Kickers Purple Reign
7 p.m. 1 Galacticos Cascareros
8 p.m. 2 ONE FC Milan FC
 
Mar 20 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 2 Galacticos Milan FC
7 p.m. 1 Cascareros Purple Reign
8 p.m. 2 ONE FC Turf Kickers
 
Mar 27 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 1 Galacticos Purple Reign
7 p.m. 2 Cascareros ONE FC
8 p.m. 1 Milan FC Turf Kickers
 
Apr 3 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 2 Purple Reign ONE FC
8 p.m. 2 Milan FC Cascareros
8 p.m. 1 Galacticos Turf Kickers
 
* indicates a playoff match
Friday Coed Open Spring 2019
Feb 22 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 3 Balr FC coed France FC
9 p.m. 4 PSG Coed Corajudos FC
9 p.m. 5 Riverside FC CFC
 
Mar 1 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 3 Balr FC coed Riverside FC
9 p.m. 4 Corajudos FC CFC
9 p.m. 5 PSG Coed France FC
 
Mar 8 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 3 PSG Coed CFC
9 p.m. 4 France FC Riverside FC
9 p.m. 5 Corajudos FC Balr FC coed
 
Mar 15 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 3 CFC Balr FC coed
9 p.m. 4 France FC Corajudos FC
9 p.m. 5 PSG Coed Riverside FC
 
Mar 22 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 3 CFC France FC
9 p.m. 4 PSG Coed Balr FC coed
9 p.m. 5 Riverside FC Corajudos FC
 
Mar 29 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 3 PSG Coed Corajudos FC
9 p.m. 4 Riverside FC CFC
9 p.m. 5 Balr FC coed France FC
 
Apr 5 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 3 Balr FC coed Riverside FC
9 p.m. 4 Corajudos FC CFC
9 p.m. 5 PSG Coed France FC
 
Apr 12 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 3 PSG Coed CFC
9 p.m. 4 Corajudos FC Balr FC coed
9 p.m. 5 France FC Riverside FC
 
Apr 19 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 3 France FC Corajudos FC
9 p.m. 4 CFC Balr FC coed
9 p.m. 5 PSG Coed Riverside FC
 
Apr 26 Field # Home Result Visitor Notes
9 p.m. 3 PSG Coed Balr FC coed
9 p.m. 4 CFC France FC
9 p.m. 5 Riverside FC Corajudos FC
 
* indicates a playoff match
Friday Coed B Div Spring 2019
Feb 22 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 5 Holland FC Maximum Effort!
7 p.m. 6 CFC Junior Scranton Stranglers
8 p.m. 6 Deportivo FC Doulos
9 p.m. 6 Riverside City FC London Silly Nannies
9 p.m. 4 A/B matchup TMT
 
Mar 1 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 5 CFC Junior TMT
7 p.m. 6 Holland FC FC London Silly Nannies
8 p.m. 6 Deportivo FC Riverside City
9 p.m. 6 Scranton Stranglers Maximum Effort!
9 p.m. 4 A/B matchup Doulos
 
Mar 8 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 5 TMT Riverside City
7 p.m. 6 CFC Junior Doulos
8 p.m. 6 Scranton Stranglers Deportivo FC
9 p.m. 6 Maximum Effort! FC London Silly Nannies
9 p.m. 4 A/B matchup Holland FC
 
Mar 15 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 5 CFC Junior Maximum Effort!
8 p.m. 6 Holland FC Deportivo FC
8 p.m. 4 TMT Doulos
9 p.m. 6 Scranton Stranglers FC London Silly Nannies
9 p.m. 4 A/B matchup Riverside City
 
Mar 22 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 5 CFC Junior FC London Silly Nannies
7 p.m. 6 TMT Holland FC
8 p.m. 6 Doulos Riverside City
9 p.m. 6 Maximum Effort! Deportivo FC
9 p.m. 5 Scranton Stranglers A/B matchup
 
Mar 29 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 5 TMT Scranton Stranglers
7 p.m. 6 Doulos Holland FC
8 p.m. 6 CFC Junior Riverside City
9 p.m. 6 FC London Silly Nannies Deportivo FC
9 p.m. 3 Maximum Effort! A/B matchup
 
Apr 5 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 5 Holland FC Scranton Stranglers
7 p.m. 6 Deportivo FC TMT
8 p.m. 6 FC London Silly Nannies Doulos
9 p.m. 6 Riverside City Maximum Effort!
9 p.m. 4 CFC Junior A/B matchup
 
Apr 12 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 5 CFC Junior Deportivo FC
7 p.m. 6 Maximum Effort! TMT
8 p.m. 6 Doulos Scranton Stranglers
9 p.m. 6 Riverside City Holland FC
9 p.m. 4 FC London Silly Nannies A/B matchup
 
Apr 19 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 5 Doulos Maximum Effort!
7 p.m. 6 CFC Junior Holland FC
8 p.m. 6 Riverside City Scranton Stranglers
9 p.m. 6 FC London Silly Nannies TMT
9 p.m. 3 Deportivo FC A/B matchup
 
Apr 26 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m.* 6 CFC Junior Scranton Stranglers Quarterfinal: TBA
7 p.m.* 5 A/B matchup TMT Quarterfinal: TBA
8 p.m.* 6 Deportivo FC Doulos Quarterfinal: TBA
9 p.m.* 5 Holland FC Maximum Effort! Quarterfinal: TBA
9 p.m.* 6 Riverside City FC London Silly Nannies Quarterfinal: TBA
 
* indicates a playoff match
Friday Women’s Open Spring 2019
Feb 22 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Lady Spartans Milan W
8 p.m. 4 Diamond FC Dream Team W
8 p.m. 5 Pink Panthers The Wildcats
 
Mar 1 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 The Wildcats Dream Team W
8 p.m. 4 Lady Spartans Diamond FC
8 p.m. 5 Pink Panthers Milan W
 
Mar 8 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Pink Panthers Diamond FC
8 p.m. 4 Dream Team W Lady Spartans
8 p.m. 5 Milan W The Wildcats
 
Mar 15 Field # Home Result Visitor Notes
7 p.m. 6 Pink Panthers Dream Team W
7 p.m. 5 The Wildcats Lady Spartans
8 p.m. 3 Milan W Diamond FC
 
Mar 22 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Pink Panthers Lady Spartans
8 p.m. 4 Diamond FC The Wildcats
8 p.m. 5 Dream Team W Milan W
 
Mar 29 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Lady Spartans Milan W
8 p.m. 4 Diamond FC Dream Team W
8 p.m. 5 Pink Panthers The Wildcats
 
Apr 5 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 The Wildcats Dream Team W
8 p.m. 4 Lady Spartans Diamond FC
8 p.m. 5 Pink Panthers Milan W
 
Apr 12 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Pink Panthers Dream Team W
8 p.m. 4 The Wildcats Lady Spartans
8 p.m. 5 Milan W Diamond FC
 
Apr 19 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Milan W The Wildcats
8 p.m. 4 Pink Panthers Diamond FC
8 p.m. 5 Dream Team W Lady Spartans
 
Apr 26 Field # Home Result Visitor Notes
8 p.m. 3 Pink Panthers Lady Spartans
8 p.m. 4 Diamond FC The Wildcats
8 p.m. 5 Dream Team W Milan W
 
* indicates a playoff match